يكشنبه 12 جمادى الأولى 1434هـ - 24 مارس 2013م
آخرین به روز رسانی: يكشنبه 26 صفر 1432هـ - 30 ژانویه 2011م KSA 09:39 - GMT 06:39

خانواده عبدالرضا غرابات در تماس با العربیه اعلام کردند

اعدام یک فرمانده سابق سپاه در اهواز به اتهام " ادعای ارتباط با امام زمان "

شنبه 25 صفر 1432هـ - 29 ژانویه 2011م
دبی - العربیه.نت

دستگاه قضایی ایران یک فرمانده محلی سابق سپاه پاسداران در استان خوزستان را به اتهام ادعای ارتباط با امام دوازدهم شیعیان اعدام کرده است.

خانواده عبدالرضا غرابات از فرماندهان سپاه در سوسنگرد روز شنبه 29-1-2011 در گفتگوی تلفنی با العربیه اعلام کردند وی دو روز پیش به اتهام ارتباط با امام زمان در اهواز اعدام شد اما تاکنون موفق نشدند جسد وی را تحویل بگیرند.

یکی از اعضای این خانواده که نخواست نامش فاش شود تاکید کرد " ما خبر اعدام عبدالرضا را از رسانه ها شنیدیم ."

او افزود :" نظام خود مروج افکار امام زمانی است و احمدی نژاد بارها از تلویزیون بطور مستقیم وغیر مستقیم از ارتباط با امام زمان گفته است ... چرا فقط فرزند ما اعدام می شود."

عبدالرضا غربات پس از ادعای ارتباط با امام دوازدهم شیعیان توسط ماموران وزارت اطلاعات در شهر ‏سوسنگرد بازداشت شده بود و برای محاکمه به اهواز انتقال یافت.

پس از صدور حکم اعدام در دادگاه روحانیت و تایید آن در دیوان عالی قضایی حکم اعدام بامداد پنجشنبه گذشته 27 ژانویه ‏جاری در زندان کارون اهواز اجرا شد.‏

عضو این خانواده گفت :" عبدالرضا در زمان شاه فردی خوشگذران بود و هیچ گرایش دینی نداشت اما پس از پیروزی انقلاب و آغاز جنگ به عضویت سپاه درآمد و در هشت سال جنگ ، حضوری مداوم در خط مقدم جبهه داشت."

او سپس افزود: " پس از توقف جنگ عبدالرضا از ارتباط خود با امام زمان سخن گفت و ادعا کرد که امام زمان از نظام حاکم به رهبری آیت الله خامنئی ناراضی است."

وی افزود :" ما انتظار نداشتیم که عبدالرضا اعدام شود چرا که در دوران جنگ خدمات فراوانی داشته است بخصوص اینکه اتهام ارتباط با امام زمان تازگی ندارد و خود دولتمردان برخی اوقات این نوع ادعاها را مطرح می کنند."

بر اساس اظهارات این منبع آقای غرابات در مسجد جامع سوسنگرد برای تعدادی از جوانان این شهر درس اخلاق برگزار می کرد و برای سال ها آزادنه به تبلیغ افکار خود می پرداخت.

او افزود :" به تدریج بر پیروان آقای غرابات افزوده شد بطوریکه صدها نفر از شهرهای مختلف دیگر نیز با وی ارتباط برقرار کرده و به عضویت مجموعه ای که با نام " خط سیر و سلوک " بین مردم معروف شده بود در آمدند."

وی تاکید کرد " فعالیت این گروه پس از پرداختن به رهبر جمهوری اسلامی ایران متوقف شد و عبدالرضا غرابات به اهواز تبعید اما پس از مدتی بازداشت و به اتهام ارتباط با امام زمان اعدام شد."