چهارشنبه 14 ذو القعدة 1432هـ - 12 اکتبر 2011م
آخرین به روز رسانی: چهارشنبه 14 ذو القعدة 1432هـ - 12 اکتبر 2011م KSA 13:38 - GMT 10:38

منابع مطلع در گفتکو با العربیه اعلام کردند

" احمدی نژاد طرح ترور سفیر سعودی را طراحی کرده بود"

چهارشنبه 14 ذو القعدة 1432هـ - 12 اکتبر 2011م
دبی – العربیه. نت

منابع مطلع در گفتگو با العربیه اعلام کردند محمود احمدی نژاد رئیس جمهوری اسلامی ایران با همکاری سپاه قدس گروهی را برای انجام ترور در خارج از کشور تشکیل داده است.

این منابع که نخواستند نامشان منتشرشود اعلام کردند این گروه ماموریت ترورمخالفان ایرانی برجسته و روزنامه نگاران و شخصیت های سیاسی معروف عرب و خارجی را برعهده دارد.

احمدی نژاد پس از بحران اخیر با اصولگرایان و آیت الله خامنه ای در دیدار با رهبر جمهوری اسلامی ایران پیشنهاد کرد برای جلوگیری از سرنگونی نظام و کاهش تاثیرگیری از انقلاب های عربی - که آیت الله خامنه ای را بسیار نگران کرده است - عملیات ترور در خارج از کشور از سرگرفته شود.

گزارش می افزاید احمدی نژاد تاکید کرده است پس از انجام این ترورها می توان این مساله را تبلیغ کرد که مردم جهان تحت عنوان " بیداری اسلامی " و با تاثیرگیری از انقلاب اسلامی ایران دست به این عملیات زده اند.

منابع افزودند : " گروه ترور وابسته به سپاه قدس برای کاهش فشار بر بشار اسد همپیمان استراتژیک جمهوری اسلامی ایران ماموریت تحریک و ارتباط با افراد مختلف در خارج و بکارگیری داوطلبان جدید برای انجام ترور در خارج را برعهده گرفته است."

ایالات متحده آمریکا روز گذشته ایران را به طراحی توطئه ترور سفیر سعودی در واشنگتن متهم کرد و اعلام کرد مدارک کافی در دست دارد که نشان می دهد این کشور به یک گروه ایرانی وابسته به سپاه قدس کمک مالی و لوجستیکی کرده است تا دیپلمات سعودی را ترورکند.

وزیر دادگستری آمریکا اعلام کرده است عملیات ترور قرار بود با انفجار رستورانی هنگام حضور سفیر در آن اجرا شود و متهمان رفت و آمدهای سفیر و رستوران را زیر نظر گرفتنه بودند.

به گفته وی یک ایرانی و چند تن از متهمان دستگیر شده اند و ایرانی بازداشت شده به تلاش برای انجام این عملیات اعتراف کرده است.

پیش از این منابع قضایی آمریکا اعلام کرده بودند نیروهای امنیتی ایالات متحده توطئه ای برای انفجار سفارت سعودی در واشینگتن و ترور سفیر سعودی را با شکست مواجه کردند.