چهارشنبه 08 جمادى الأولى 1434هـ - 20 مارس 2013م
آخرین به روز رسانی: يكشنبه 11 ربيع الثاني 1433هـ - 04 مارس 2012م KSA 18:32 - GMT 15:32

بنا بر اطلاعات رسیده به العربیه.نت

مدیر سایت شبکه اجتماعی متخصصان ایران از 50 روز پیش در انفرادی اوین بازداشت است

چهارشنبه 07 ربيع الثاني 1433هـ - 29 فوریه 2012م
محمد سلیمانی نیا
محمد سلیمانی نیا
دبی-العربیه.نت

محمد سلیمانی نیا طراح و مدیر سایت شبکه اجتماعی متخصصان ایران 50 روز است که در بی خبری کامل در انفرادی بند 209 زندان اوین تهران به سر می برد.

بنا به اطلاعات رسیده به "العربیه.نت" سلیمانی نیا روز 10 ژانویه 2012 توسط نیروهای امنیتی جمهوری اسلامی ایران بازداشت شد. تا چند هفته هیچ گونه اطلاعی از نهاد بازداشت کننده و محل نگهداری او در دست نبود. مراجعه های مکرر مادرش به دادسراهای مختلف هم نتیجه بخش نبود و وکلا به خانواده او اطلاع دادند که قادر به انجام کاری برای او نیستند.

چندی پیش نیروهای امنیتی به مادر سلیمانی اطلاع دادند که پسرش در بند 209 زندان اوین به سر می برد. آن ها همچنین قول مساعد برای ملاقات دادند و تاریخی به این منظور تعیین کردند.

همزمان سایت شبکه اجتماعی متخصصان ایران از دسترس خارج شد.
روز موعود مادر سلیمانی نیا برای ملاقات به زندان اوین مراجعه و سرانجام با فرزندش به صورت کابینی دیدار کرد.

محمد سلیمانی نیا طراح و مدیر سایت متخصصان ایرانی است که در آن اطلاعات حرفه ای و نخصصی بیش از 60 هزار کاربر متخصص ایرانی نگهداری می شود.

او موسس نخستین شبکه اینترنت خصوصی در ایران است. سایت هایی همچون "صادق هدایت" پايگاه های خبری برخی نهادهای مدنی و سازمان های نيمه دولتی از جمله "ايران تئاتر"، "خانه موسيقی" ، "بازنگار- خانه وبلاگ های فارسی زبان" و "وبلاگ فرهنگستان هنر" توسط محمد سليمانی نيا ثبت و راه اندازی شده است.

محمد سليمانی نيا همچنين مترجم کتاب پروفروش "عطر سنبل، عطر کاج" نوشته فيروزه دوماست.

پیش از این 140 تن از نويسندگان، روزنامه نگاران، هنرمندان و فعالان مدنی با امضای بيانيه ای نسبت به بازداشت محمد سليمانی نيا، مترجم، اعتراض کردند و خواستار آزادی فوری و بدون قيد شرط وی شدنده بودند.