.
.
.
.

در انفجار طرابلس در شمال لبنان 18 نفر كشته شدند

يك كودك هشت ساله نيز ميان كشته شدگان است

نشر في:

طبق گزارش يك مقام امنيتى در پى انفجارى بمب كه بامداد امروز چهار شنبه 13/8/2008 در طرابلس در شمال لبنان رخ داد، دست كم 18 نفر با شمول يك كودك كشته شدند.

این مقام امنيتى گفت "يك كودك هشت ساله كه در موقع انفجار مشغول به کار واکس زنی بود پس از انتقال به بیمارستان در نتیجه شدت جراحات وارده در گذشت .

وى همچنين افزود " پس از تشخيص اینکه یکی از كشته شدگان كه قبلا غير نظامى اعلام شده بود یک شهروند غیر نظامی می باشد ، شمار نظامیان كشته شده به 9 تن رسيده است".

به گفته اين مسئول 17 تن درپی این انفجار زخمى شده اند در بيمارستان های مختلف تحت مداوا قرار دارند كه وضعیت برخى از آنان "وخيم" گزارش شده است.
وى همچنين اضافه كرد درين انفجار 46 نفر زخمى شده اند كه اكثريت آنها پس از درمان از بيمارستان خارج شدند.

اين انفجار بامداد امروز در يك خيابان پر رفت وآمد در وسط شهر طرابلس در نزديك یک ایستگاه اتوبوس روى داد كه مورد استفاده پرسنل نظامى می باشد .

اين مسئول امنيتى افزود : بنا بر اطلاعات اوليه دريافت شده ، دراين انفجار حدود بيست كيلو گرم مواد منفجره بكار برده شده بود که در داخل اتوبوس جاسازی شده بود.

از سوى ديگر آرتش لبنان اين منطقه را تحت نظارت شديد قرار داده است.
گفتنى است كه در ماه ژوئن گذشته شهر طرابلس همچنين شاهد درگيرى هاى فرقه ای ميان مسلمانان سنى مذهب وعلوى ها شده بود كه به كشته شدن 23 تن منجر شد.

دراين اواخر پس از حضور چشمگير نيروهاى امنيتى دراين شهر وهشدار ارتش لبنان به آنانكه نا امنى را در طرابلس دامن ميزنند، امنيت شهر مزبور نسبتا بهتر شده بود.

اين انفجار پس از رای اعتماد پارلمان لبنان به دولت وحدت ملی روی می دهد که پس از پنج روز بحث وجدال حول مسأله سلاح حزب الله ورابطه آن با دولت لبنان، محقق شد.

لازم به ياد آوريست كه اين انفجار همزمان با بازديد ژنرال ميشيل سليمان رئيس جمهور لبنان از سوريه رخ مى دهد.
اين اولين باری است كه یک رئيس جمهور این کشور پس از سه سال از سوريه بازديد مى كند.