.
.
.
.

یک حمله انتحاری در شرق پایتخت الجزایر 43 کشته و 38 زخمی بر جای گذاشت

با استفاده از یک خودروی بمب گذای شده

نشر في:

بر اساس گزارشهای رسیده به نقل از بیانیه وزارت کشور الجزایر که خبرگزاری رسمی این کشور آن را منتشر کرد، امروز 19/8/2008 در نتیجه یک حمله انتحاری به مرکز آموزش ژاندامری ملی الجزایر واقع در شهر یسر 60 کیلومتری شرق پایتخت این کشور، 43 تن کشته و 38 تن دیگری زخمی شدند .

به گفته شاهدان عینی این حمله در منظقه قبایل که اکثرا بربرنشین می باشد صورت گرفت وشدیدترین حمله انتحاری در این کشور در چند ماه گذشته است ،بطوریکه شمار قربانیان آن بیش از کشته شدگان دو انفجاری است که در تاریخ 11 دسامبر همزمان دو ساختمان دولتی را در پایتخت هدف خود قرار داده بود و 41 کشته بر جای گذاشت .

الجزایر سالهاست که شاهد برخورد میان نیروهای امنیتی این کشور واسلامگرایانی است که دولت آنان را متهم به ارتباط با القاعده می کند .

استفاده ازیک خود روی بمب گذاری شده

پیش ازاین برخی گزارشها وقوع این عملیات انتحاری را که بوسیله یک خودروی بمب گذاری شده با حمله به دروازه یک مرکز ژاندارمرِی که سربازان وظیفه برای ثبت نام در آنجا صف گرفته بودند اعلام کرده بود .

یک مسافر اتوبوس که در لحظه انفجار از منطقه عبور می کرد به عنوان شاهد عینی حادثه گفت :"وقتی که صدای انفجار به گوش رسید همه مسافران وحشت زده از اتوبوس فرار کردند ومن ناگهان حس کردم که روی اجساد قربانیان در حال حرکت هستم ."

عبد العالی رزاقی ،تحلیلگر سیاسی الجزایری به "العربية.نت" گفته است، " حمله به آموزشگاهی که بلند پایه ترین کادر های نظامی در آن آموزش دیده اند ،نشانه های بسیاری را در بر دارد ،ولی مهمترین آنها بیانگر آن است که گروهای تروریستی که از لحاظ امنیتی وسوق الجیشی در محاصرمی باشند وضربات سنگینی را اخیرا بدنبال کشته شدن 12 نفر از کادرهای بالای خود در منطقه قبایل متحمل شده اند ،دست به اعمالی می زنند که بتواند آنان را در رسانه های بین المللی مطرح کند ."