.
.
.
.

طی دو انفجار همزمان در الجزایر 11 تن کشته و31 تن زخمی شدند

يك روز پس از عملیات انتحاری که 43 کشته بر جای گذاشت

نشر في:

یک روز پس از کشته وزخمی شدن دهها تن در نتیجه یک حمله انتحاری خونین در الجزایر ، وقوع دو انفجار جدید در بامداد چهارشنبه 20-8-2008 بر اساس بر آوردهای اولیه 11 کشته و 31 زخمی را بر جای گذاشت .

یکی از دو افنجار هتل صوفی ودیگری یک مقر نظامی درشهر بویره واقع در 120 کیلومتری شرق پایتخت الجزایر را هدف حمله خود قرار داد، اهالی منطقه گفته اند که صدای انفجار را از صدها متر دورتر شنیده اند.

تاکنون هیچ منبع رسمی الجزایری وقوع این دو انفجار را که همزمان صورت گرفته ، اعلام نکرده است . کما اینکه هیچ گروهی تاکنون مسئولیت اجرای آن را به عهده نگرفته است . بدنبال این دو انفجار جدید ،شمار قربانیان انفجارهای دیروز وامروز به 54 کشته و حدود 100 زخمی بالغ می گردد .

هجوم روز گذشته علیه صف داوطلبان پیوستن به نیروهای ژاندارمری این کشور صورت گرفت و43 کشته بر جای گذاشت که اکثریت آنان جوانان 18 تا 20 ساله ای بودند که در صف انتظار برای ورود به مقر یک آموزشگاه نطامی برای انجام آزمون ورودی به نیروهای مسلح ایستاده بودند .

صاحب نظران الجزایری می گویند که بسیاری از جوانان این کشور به منظور یافتن فرصتهای بهتر کاری وبالا بردن سطح زندگی اشان به ارتش نیروند این کشور می پیوندند که درحال نبرد با اسلامگرایان تند رو می باشد .

کشمکشهای خونین الجزایر هنگامی آغاز گردید که در سال 1992 حکومت مورد حمایت ارتش ،نتایج انتخابات پارلمانی را که یک حزب تندروی اسلامی در حال پیروزی در آن بود ،لغو کرد ، واز آن زمان تا کنون 150 هزار نفر در درگیریهای میان طرفین کشته شده اند .

گفتی است که خونریزیها در سالهای اخیر به شدت کاهش یافته بود ودو لت الجزایر با اعلام عفو عمومی در سال 2006 بیش از دو هزار از اسلامگرایان را از زندان آزاد کرد ولیکن نیروهای دولتی همچنان در حال درگیری با چند صد تندروی اسلامگرا در منطقه کوهستانی "قبایل" هستند که نام "شاخه مغرب اسلامی القاعده" را برای خود بر گزیده اند .