عاجل

البث المباشر

بر خورد یک هواپیمای مسافربری روس به کوه 88 کشته برجای نهاد

این هواپیما در حال انجام یک پرواز داخلی به سیبری بود

یک هواپیمای بویینگ 737 -500 متعلق به روسیه امروز یکشنبه 14-9-2008 به یک کوه در سلسله جبال اورال برخورد کرد و در نتیجه آن کلیه 88 سرنشین آن که شامل 21 تبعه خارجی و 6 خدمه بود کشته شدند .

این هواپیما که در اختیار شرکت روسی ایرفلوت قرار داشت در حال انجام یک پرواز داخلی از مسکو به شهر بیرم در سیبری بود وخلبان سعی داشت هواپیما رادر یک منطقه غیر مسکونی فرود آورد .

رسانه های گروهی روسیه گزارش داده اند که قطعات لاشه هواپیمای یاد شده بر بخشی از خطوط راه آهن سراسری روسیه که شرق این کشور را به غرب آن متصل می کند سقوط کرده وباعث قطع آن شده است .

در حالی که کارشناسان روس برای تحقیق درباره علل سقوط این هواپیما به منطقه حادثه رفته اند ولی هیچ نشانه ای از وجود یک عمل خرابکارانه در دست نیست .

ايرينا اندريانووا سخنگوی وزارت اوضاع اضطراری روسیه در مورد شمار قربانیان این حادثه هوایی گفته است :" 88 تن بر متن این هواپیما سوار بودند که 82 نفر از آنان مسافر و 6 نفر بقیه خدمه هواپیما بودند و همگی انان دراین حادثه جان سپردند اما هیچکس روزی زمین اصیبی ندیده است."

شرکت ایرفلوت اعلام داشته است که از 21 مسافر خارجی این هواپیما 9 نفر آذربایجانی ،5 اکراینی وبقیه فرانسوی ، سویسی ،آمریکای ،ترک وایتالییی بودند . ونیز 7 تن از قربانیان کودک هستند .

سخنگوی ایرفلوت گفته است که ارتباط با هواپیما هنگامی که در ارتفاع 1100 متری خود را برای فرود مهیا می کرد قطع شده بود .