عاجل

البث المباشر

ساخت بزرگترین برج جهان بنام "العباس" به ارتفاع 2000 متردر خرمشهر

10 هزار نفر در 3 شیفت در این پروژه مشغول بکار خواهند شد

ايران بزرگترین برج جهان را در شهر خرمشهر خواهد ساخت،به گزارش سايت شيعه آنلاين، "عباس خبازیان" طراح اين برج نام عباس ابن علی ابن ابی طالب را برای آن برگزیده وبنام برج "العباس" نامگذای خواهد شد .

وی در این مورد می‌گوید: با ساخت این برج با توجه به هزینه‌های ساخت دیگر برج‌های جهان که ساخته شده و یا در دست ساخت هستند، بسیار ارزان‌تر خواهد بود.

وی در ادامه افزود: زمان ساخت پروژه از شروع به کار 5/3 سال خواهد بود که 90 درصد مراحل ساخت و تهیه امکانات آن از منابع داخل کشور است.

"خبازيان" همچنين تشریح کرد در ساخت این پروژه بیش از 10 هزار نفر در 3 شیفت کاری مشغول به کار خواهند شد که این آمار جدای از فرصت‌های شغلی است که در طول کار و با توجه به تخصص‌های مورد نیاز دیگر خواهد بود.

"عباس خبازیان" طراح برج "العباس" در مورد خصوصیات و وي‍ژگي‌هاي این برج گفت: در ساخت برج "العباس" از طرح‌های موجود در جهان هیچگونه کپی و یا الگوبرداری نشده و از ویژگی های خاصی برخوردار است. ارتفاع اولیه آن دو هزار متر خواهد بود که قابل افزایش است و از مرتفع‌ترین برج‌های جهان محسوب شده و دارای سیستم‌های هوشمند بسیار پیشرفته در مقابل کلیه حوادث مختلف است و مورد استفاده بسیاری از تخصص های علمی در کشور و منطقه قرار خواهد گرفت.

"خبازیان" در مورد چگونگی تأمین هزینه‌های ساخت این برج اظهار داشت: ساخت این برج عظیم و ثبت آن به دو بخش تقسیم خواهد شد. اول اینکه با سرمایه کمتری با مشارکت دولت و تمایل بخش خصوصی ساخته می‌شود و از سوی دیگر به آن دليل كه این برج یک جاذبه و اثر ملی محسوب می‌شود در مکاتباتی که با رئیس جمهوری گردیده طرح ثبت جهانی آن در خواست شده است. اما در مورد میزان خوش‌بینی بخش خصوصی در مورد سرمایه‌گذاری در ساخت برج "العباس" گفت: این موضوع جای نگرانی ندارد، سرمایه گذاران بخش خصوصی در این زمینه نیز اعلام آمادگی کرده اند، و جاذبه های بسیار فراوانی نیز برای این موضوع وجود دارد.

"خبازیان" در پاسخ به این موضوع که چرا "خرمشهر" برای اجرای این پروژه انتخاب شده است گفت: سرمایه گذاری در این شهر با توجه با موقعيت جغرافیایی و ژئوپولیتیکی و استراتژیکی که در این منطقه نسبت به کل خاورمیانه دارد و همچنین مطالعه سرنوشت سیاسی و اقتصادی منطقه مذکور، کاری ارزشمند و زود بازده است.

دسترسی آسان به آبهای آزاد، کارشناسی‌های دراز مدت و طولانی بررسی شرایط امنیتی، اقلیمی، فرسایش خاک و مطالعات زمین شناسی و وجود بسترهای آماده اقتصادی از دیگر عواملی بوده اند که طرح این برج را در این منطقه قابل تامل می‌سازد.