عاجل

البث المباشر

شبكه اجتماعى توييتر توسط "ارتش سايبر ايران" هك شد

در واكنش به موضوع اول شدن "انتخابات ايران"

جمعه 18-12-2009 در ساعت شش صبح به وقت گرینویچ وبگاه شبکه اجتماعی توییتربه مدت يك ساعت به وسيله "ارتش سایبر ایران" هک شد.

کاربران با ورود به وبگاه توییتر با صفحه‌ای مواجه شدند كه در آن پرچم سبزى با عنوان "یاحسین" ديده مى شد. در زمينه ى تاريك پشت پرچم نيز آیه‌ "فان حزب‌الله هم‌الغالبون" نوشته شده بود.

در صفحه هك شده توييتر توسط "ارتش سايبر ايران" به انگليسى نوشته شده بود: "آمریکا تصور مى كند بر اینترنت کنترل و مدیریت دارد، اما چنين نيست، ما هستيم كه بر اینترنت کنترل و مدیریت داریم... حالا ایران تحریم است؟ یا آمریکا؟"

اين هك درست زمانى صورت گرفت كه طبق اعلام وبگاه توییتر، انتخابات ریاست جمهوری ایران در صدر واژه های جستجوی اين شبکه اینترنتی در سال 2009 شده بود.
بر اساس اعلام توییتر، در میان تمامی جستجوها درباره یک موضوع در شبكه توييتر، "انتخابات ایران" جالب‌ترین موضوع سال بوده است و كاربران بيشترين جستجو را در اين موضوع داشته اند.

وبگاه توييتر 5 موضوع اول جستجوى كاربران خودرا به ترتيب انتخابات ايران، ويروس آنفلوانزاى خوكى، غزه، ايران و تهران اعلام كرده است."

گفتنى است كه پس از انتخابات ریاست جمهوری در ایران به دليل عدم امكان دسترسى مردم ايران به آخرين خبرها در مورد حوادث اين كشور، وبگاه توییتر توسط معترضين به انتخابات رياست جمهورى، مورد استفاده وسيع در امر تبادل اطلاعات قرار گرفت.