عاجل

البث المباشر

افراد مسلح به یک تصفيه خانه آب در آبادان حمله کردند

آمریکا و انگلیس به قاچاق اسلحه به خوزستان متهم شدند

گزارش های رسیده از یک منبع مطلع به العربیه.نت حاکی است دو موتورسوار یک تصفیه خانه آب در شهر آبادان واقع درجنوب غربی ایران را مورد حمله مسلحانه قرار دادند.

این منبع که نخواست هویتش فاش شود مدعی شد که روز دوشنبه 25-1-2010 دو موتور سوار که صورت خود را پوشانده بودند بامداد امروز با استفاده از مسلسل تاسیسات تصفیه آب واقع در ایستگاه 12 آبادان دومین شهر بزرگ خوزستان را به گلوله بستند.

بر اساس این گزارش ،حمله یادشده هیچ تلفات جانی به همراه نداشته است اما خساراتی به تاسیسات تصفیه خانه وارد شده است .

منبع مذکور افزود تا کنون هیچ گروهی مسئولیت این حمله را بر عهده نگرفته است ومقامات محلی نیز نتوانسته اند مهاجمانی را که پس از حمله متواری شدند ، شناسایی کنند .

شایان ذکر است در استان خوزستان که شهروندان عرب ایرانی اکثریت جمعیت را در آن تشکیل می دهند بارها در چند سال گذشته شاهد اعمال مسلحانه درپی فرونشاندن تظاهرات اعتراضی آوریل سال 2005 بوده است که درجریان آن چندین نفرکشته شدند.

این اعتراضها پس از آن به وقوع پیوست که نامه ای منتسب به دفتر رئیس جمهور وقت منتشر شد و در آن دولت به تلاش برای تغییر ترکیب جمعیتی به زیان مردم عرب متهم شد.

چند هفته پیش نیز فرمانده انتظامی خوزستان سید عیسی دارایی در جمع خبرنگاران محلی در دفتر ناجای خوزستان از افزایش گسترده اسلحه به این منطقه حساس خبر داد.

وی گفته بود "امروز سلاح قاچاق به صورت گسترده به خوزستان وارد مي‌شود و هر چند نيروي انتظامي تلاش بسيار زيادي براي مبارزه با قاچاق سلاح انجام مي‌دهد ولي متاسفانه قاچاقچيان ترسي ندارند و به كار خود ادامه مي‌دهند."

به گزارش خبرگزاری ایسنا وی خاطرنشان کرد "از ابتداي سال تاكنون (10-1-2010) دوهزار و 400 قبضه انواع سلاح در خوزستان، كشف و جمع‌آوري شده كه كليه اين سلاح‌ها از محور خرمشهر و آبادان، وارد و كشف شده‌اند.

وي گفت: هر چند شب يك گروه قاچاق سلاح در خوزستان توسط نيروي انتظامي، سپاه و اطلاعات دستگير مي‌شوند و باز هم قاچاق سلاح به خوزستان به صورت گسترده انجام مي‌شود.

وي با بيان اینکه خوزستان استاني مرزي است و در مرز با عراق نيروهاي آمريكايي و انگليسي مستقر هستند تلویحا این دو کشور را متهم به دست داشتند در قاچاق اسلحه به منطقه کرد .