عاجل

البث المباشر

خبرگزاری آلمان : ثروتمندان ایران ثروتمندتر و فقرای آن فقیرتر شده اند

احمدی نژاد چهره ای جنجالی خوانده شد

محمود احمدی نژاد رئیس جمهور کنونی ایران هنگامیکه در انتخابات ژوئن 2005 میلادی به طور غیرمنتظره به عنوان پیروز در انتخابات ریاست جمهوری اعلام شد و قدرت را در دست گرفت تا حد زیادی ناشناخته بود ولی از آن هنگام به بعد سخنان تحریک آمیز او علیه غرب، ایران را تا لبه تیغ انزوای بین المللی پیش برد.

خبرگزاری آلمان در گزارشی از تهران در این باره نوشت، این رئیس جمهور تندرو 53 ساله که محل تولد وی شهر گرمسار در مرکز ایران می باشد از حمایت روحانیون قدرتمند، رسانه های دولتی و سپاه پاسداران یران برخوردار است.

سیاست خارجی احمدی نژاد باعث به راه افتادن جنجال بسیاری شده است زیرا وی تقاضاهای جامعه بین الملل برای برخورد شفاف در زمینه برنامه هسته ایران را نادیده می گیرد و این امر باعث شد سازمان ملل متحد در چند مرحله تحریم هایی را علیه این کشور اعمال کند که آخرین آنها در ماه ژوئن گذشته بود.

احمدی نژاد که به سخنرانی های شدید اللحن شهرت دارد در پی اظهاراتی درباره اسرائیل و هولوکاست خشم جهانی را برانگیخت.

وی ضمن تهدید به محو کردن دولت اسرائیل از روی نقشه جهان صحت هولوکاست را زیر سوال برد و کشتار جمعی یهودیان در جنگ جهانی دوم را داستانی دروغین خواند.

در داخل ایران نیز گفته می شود طرح های اقتصادی احمدی نژاد ناموفق بوده است هرچند که وعده های وی مبنی بر اینکه اصلاحات اقتصادی به سود فقر است واین امر باعث شده تا لقب رابین هود اسلامی بر او به کار گرفته شود ، با این حال امید ایرانی ها به بهبود اوضاع اقتصادی خیلی زود نقش برآب شد و برخلاف وعده های احمدی نژاد در رقابت های انتخاباتی، تورم در ایران به سرعت افزایش یافت و ثروتمندان ایران ثروتمندتر و فقرای آن فقیرترشدند.

انتخاب دوباره احمدی نژاد در ژوئن 2009 با گسترده ترین اعتراضات مردمی از زمان انقلاب اسلامی در سال 1979 تا کنون همراه بود بطوریکه میلیون ها ایرانی نسبت به نتایج انتخابات دست به اعتراص زدند و صدها تن از مردم این کشور دستگیر و در نهایت بیش از ده نفر از معترضان به اعدام محکوم شدند.