عاجل

البث المباشر

مشایی پس از برکناری از ریاست دفتر احمدی نژاد یک پروژه بزرگ مطبوعاتی راه اندازی می کند

به گفته منابع مطلع به العربیه.نت

محمود احمدی نژاد رئیس جمهوری اسلامی ایران، اسفندیار رحیم مشایی رئیس نهاد ریاست جمهوری را برکنار و حمید بقایی رئیس سازمان میراث فرهنگی و گردشگری ایران را جانشین او کرد. هم اکنون مشایی در راس یک پروژه مطبوعاتی قرار گرفته که قرار است به زودی به انتشار نشریات مختلف بپردازد.

مشایی یکی از جنجالیترین چهره های دولت احمدی نژاد به شمار می آید. اظهارات او به ویژه در میان اصولگرایان حاکم بر ایران همواره با واکنش همراه بوده است.

سخنان مشایی در باره دوستی ملت های ایران و اسرائیل باعث شد سال گذشته مراجع تقلید در قم نسبت به اقدام احمدی نژاد به انتصاب او به عنوان معاون اول رئیس جمهور واکنش شدید نشان دهند. پس از آن آیت الله علی خامنه ای رهبر جمهوری اسلامی ایران در نامه ای به احمدی نژاد خواستار برکنار کردن مشایی از این سمت شد. این گونه بود که پیش از تشکیل دولت دوم احمدی نژاد، مشایی برکنار و به سمت ریاست دولت رئیس جمهور ایران انتخاب شد.

منابع خبری ایران شنبه 9-8-2011 گزارش دادند که احمدی نژاد در دو حکم جداگانه، حمید بقایی را به سمت "معاون اجرایی رئیس جمهور" و "سرپرست نهاد ریاست جمهوری" برگزیده است.

پروژه مطبوعاتی

برکناری مشایی در حالی صورت می گیرد که زمزمه هایی از احتمال نامزدی او برای انتخابات ریاست جمهوری ایران در حدود دو سال آینده در محافل سیاسی ایران به گوش می رسد. پیشتر نیز احمدی نژاد در این زمینه اظهاراتی داشت.

ناظران معتقدند با توجه به نزدیکی مشایی به احمدی نژاد و تعیین کننده بودن او در بسیاری از سیاست های دولت، نمی تواند این اقدام خارج از یک طرح باشد. اعتقاد ناظران سیاسی بر این است که در چند سال گذشته روندب عزل و نصب ها در دولت احمدی نژاد همه با صلاحدید مشایی صورت گرفته است.

اما در این میان، اسفندیار رحیم مشایی در حال راه اندازی یک پروژه بزرگ مطبوعاتی است که قرار است دو روزنامه که یکی سیاسی، فرهنگی و اجتماعی است و دیگری سیاسی است، یک هفته نامه و تعداد نا مشخص ویژه نامه و ضمیمه منتشر کند.

منابع مطلع به "العربیه.نت" خبر دادند که برای راه اندازی این مطبوعات، مشایی اقدام به جذب روزنامه نگارانی کرده که پیشتر در مطبوعات اصلاح طلبان مشغول به کار بودند. بر این مبنا، شماری از روزنامه نگارانی که در بخش های مدیریتی روزنامه های اصلاح طلب "اعتماد" و "اعتماد ملی" مشغول به کار بودند، هم اکنون به تیم مطبوعاتی مشایی جذب شده و قرار است روزنامه های او را که "هفت صبح" نام دارند، اداره کنند.