عاجل

البث المباشر

نیروهای وفادار به رهبرلیبی محمد قذافی را فراری دادند

فرزندا ارشد قذافی توسط مخالفان دستگیر شده بود

گزارش های تایید شده نشان می دهد ، محمد قذافی فرزند ارشد رهبر لیبی که به دست انقلابیون دستگیر شده بود با کمک نیروهای هوادار پدرش فرار کرده است.

به گزارش شبکه العربیه گروهی از طرفداران رهبر لیبی با حمله به منزل محمد قذافی وی را از دست انقلابیون آزاد کرده وبه همراه خود بردند.

محمد قذافی پسر ارشد رهبر لیبی روز دوشنبه توسط نیروهای انقلابی دستگیر شد و امنیت جانی وی و اعضای خانواده اش از سوی شورای انتقالی تضمین شده بود.

یک روز پس از بازداشت وی یک منبع آگاه خبر فرار محمد قذافی را تایید کرده و اعلام کرد گروهی از هواداران رهبر لیبی توانستند پس از درگیری با انقلابیون وی را فراری دهند.

این منبع که نخواست نامش فاش شود به خبرگزاری فرانسه گفته است :" بله ، اين خبر حقیقت دارد . وی (محمد قذافی ) فرار كرده است . "

این درحالی است که یکی از انقلابیون با اعلام خبر تسلیم شدن محمد قذافی گفته است که وی به همراه خانواده اش از سوی تعدادی از انقلابیون محافظت می شود.

پیش از این مصطفی عبدالجليل رئیس شورای انتقالی لیبی روز دوشنبه در گفتگو با العربیه اعلام کرد سیف الاسلام ومحمد فرزندان قذافی توسط انقلابیون این کشور در طرابلس دستگیر شده اند.

از سوی دیگر تعدادی از انقلابیون در تماس تلفنی با العربیه اعلام کردند بامداد روز سه شنبه 23-8-2011 هواپیماهای ناتو منطقه العزیزیه در طرابلس که هنوز در دست نیروهای هوادار قذافی است را به شدت بمباران کردند.

در همین حال باراک اوباما رئیس جمهور آمریکا در یک پیام تلویزیونی از معمر قذافی رهبر لیبی خواست، یکبار و برای همیشه، از قدرت کناره گیری کند.

این در حالی است که مصطفی عبدالجلیل رئیس شورای انتقالی لیبی روز دوشنبه اعلام کرد که جنگ در طرابلس هنوز پایان نیافته است.