عاجل

البث المباشر

قذافی و پسرانش به محافظان زن تجاوز می کردند

یک محافظ زن بالاجبار 11 انقلابی اسیر را کشت

با ورود انقلابیون به طرابلس، حقایق جنایت های قذافی علیه ملت خود یکی یکی آشکار می شود. آخرین این جنایت ها را روزنامه بریتانیایی "دیلی میل" در شماره دوشنبه 29-8-2011 برپایه اعتراف های "نسرین منصور الفرقانی" یکی از زنان محافظ قذافی که 19 سال دارد، برملا کرده است.

نسرین منصور الفرقانی هم اینک در یکی از بیمارستان های طرابلس بازداشت است تا پس از پایان معالجه ، برای محاکمه با تهمت قتل عمد، به دادگاه ارجاع داده شود.

الفرقانی گفته است که 11 تن از انقلابیون را با خونسردی کشته است. او می گوید که این اقدام او پس از تهدید شدن به قتل و تجاوز از سوی وابستگان به قذافی انجام داده است.

او تاکید می کند که گردان های وابسته به قذافی انقلابیون را به اتاقی می انداختند تا آن ها را با اکراه او با تهدید اسلحه بکشد.

در خصوص چگونگی پیوستنش به محافظان قذافی گفت که او را "فاطمه الدریبی" فرمانده محافظان قذافی که از زن ها تشکیل می شدند انتخاب کرده است. الدریبی دوست پدر الفرقانی است که از سرطان حنجره رنج می برد و تحت معالجه قرار دارد.

الفرقانی خاطرنشان کرد که خانواده اش به پیوستن او به صف محافظان محالفت کردند چرا که ضد نظام بودند اما خود با اصرار به جمع 1000 زن عضو در گردان حفاظت از رهبر لیبی پیوست.

الفرقانی در پادگان نظامی با به کارگیری انواع اسلحه آشنا شد و توضیح می دهد که الدریبی یکی از بزرگترین پشتیبانان نظام قذافی بود که به او می‌گفت چنانچه مادرش ‌سخنی به زبان بیاورد که توهین به قذافی به شمار آید، باید او را فورا بکشد.

او گفت که در معرض آزار و اذیت جنسی قرار گرفت و شخصیت های بزرگ نظامی از جمله رئیس محافظان قذافی، پسرش و شماری دیگر از نزدیکان رهبر لیبی به او تجاوز کرده اند. او تاکید کرد که بسیاری از دختران در گردان های حفاظت از قذافی در معرض تجاوزهای جنسی قرار می گرفتند و هر بار به آن ها تجاوز می شد هدایایی دریافت می کردند. او افزود که هر چقدر انقلابیون بیشتر به طرابلس نزدیک می شدند تجاوزها بیشتر می شد.

داستانش با سیف الاسلام

الفرقانی در گفت و گو با روزنامه بریتانیایی ادامه داد که روزی در ایستی بازرسی به همراه دوستش در نزدیکی مجتمع باب العزیزیه بود. در همین هنگام معمر قذافی به همراه پسرش سیف الاسلام و هیات همراه رسیدند. به گفته او: "سیف الاسلام جلیقه ای ضد گلوله، کلاه خود و عینک آفتابی پوشیده بود. به همراه دوستم برای دیدنش نزدیکت تر شدیم . به همین دلیل محافظ سیف الاسلام نزدیک بود به دلیل تجاوز از حد خود از ناحیه سر به دوستم شلیک کند."

او افزود پس از آن او را به محله ابو سلیم طرابلس بردند در حالی که اسلحه در دست داشت. پس از آن شورشیان را که به درختی در خارج از ساختمان بسته بودند، یکی یکی به اتاق بردند. در این اتاق دوتن از هواداران قذافی اسلحه به دست حضور داشتند و او را تهدید کردند چنانچه شورشیان را نکشد خود کشته خواهد شد.

الفرقانی گفته است که در سه روز ده تا یازده تن از انقلابیون را کشته است.

تجاوز قذابی به محافظان خود

در آخر هم فرقانی با پریدن از پنجره اتاقی که در طبقه دوم قرار داشت فرار کرد اما این فرار باعث آسیب دیدن او شد. او در این باره گفت: "یکی از انقلابیون مرا یافت و سپس مرا به مسجد برد و به من آب داد و پس از آن به بیمارستان منتقل کرد."

از سوی دیگر خبرگزاری آلمان و دیگر رسانه های عربی و اسرائیلی، اعتراف های پنج تن از محافظان قذافی را که زن هستند نقل کردند که تاکید کرده اند از سوی رهبر لیبی و فرزندان او در معرض تجاوز جنسی قرار می گرفتند.