عاجل

البث المباشر

شورای انتقالی لیبی تاکید کرد معمر قذافی رهبر پیشین لیبی کشته شده است

شادمانی و پایکوبی در طرابلس

موسی الکونی عضو شورای انقلابی لیبی در گفتگو با شبکه تلویزیونی العربیه خبر کشته شدن سرهنگ قذافی را قویا مورد تاکید قرار داد .

در همین حال سازمان ناتو اعلام کرد که کاروان قذافی در نزدیکی شهر سرت بمباران شده بود و احتمالا وی پیش از رسیدن به سرت زخمی شده بود .

به گزارش العربیه منابع دیگری نیز در شورای انقلابی لیبی خبر کشته شدن معمر قذافی را تایید کرده اند .

این منابع می گویند که جسد قذافی هم اکنون در حال انتقال به شهر مصراته است.

بر اساس گزارش های دریافتی جسد رهبر پیشین لیبی در حالی در ویرانه ای در شهر سرت پیدا شد که آثار گلوله بر سر و صورت و پاهای او مشاهده شده است .

منابع شورای انقلابی به العربیه گفتند قذافی و وزیر دفاعش برای رد گم کردن در خانه ای ویرانه و قدیمی مخفی شده بودند .

بر اساس این گزارش قذافی به همراه ابوبکر یونس وزیر دفاع پیشین لیبی و نیز تعدادی از هوادرانش در ساعت 10 بامداد به وقت لیبی در منطقه ا در نزدیکی سرت با انقلابیون درگیر شدند .

گزارشگر العربیه در لیبی به نقل از منابع شورای انتقالی لیبی می گوید معتصم قذافی یکی از فرزندان رهبر مخلوع لیبی و برخی از مسئولان وفادار به وی نیز دستگیر شده اند و تا ساعاتی دیگر تصاویر آنها در اختیار العربیه قرار خواهد گرفت .

عادل زنتانی سخنگوی نظامیان انقلابی در گفتگوی تلفنی با العربیه گفت مردم پس از شنیدن خبر کشته شدن قذافی به خیابان های پایتخت ریخته و دست به شادی و پایکوبی زدند .

در همین حال عبدالحفیظ سخنگوی شورای انتقالی لیبی تاکید کرد که قذافی و وزیر دفاعش در پی درگیری با انقلابیون کشته شدن و نه در اثر بمباران کاروان آنها توسط ناتو .