عاجل

البث المباشر

ماموران امنیتی تهدید کرده اند، احمدی نژاد را به زودی دستگیر خواهند کرد

در جریان بازجویی از کارکنان موسسه ایران

ماموران امنیتی تهدید کرده اند که به زودی محمود احمدی نژاد رئیس جمهوری اسلامی ایران را بازداشت و چشم بسته روانه بازداشتگاه خواهند کرد. این اتفاق در جریان بازجویی از کارکنان بازداشت شده روزنامه دولتی ایران رخ داده است.

دوشنبه 21-11-2011 ماموران امنیتی در پی بازداشت علی اکبر جوانفکر سرپرست موسسه ایران و مشاور مطبوعاتی احمدی نژاد، به ساختمان این موسسه رفتند.

دلیل بازداشت جوانفکر انتقاد شدید اللحن او از اصولگرایان نزدیک به آیت الله علی خامنه ای رهبر جمهوری اسلامی ایران در گفت و گو با روزنامه اصلاح طلب اعتماد بود.

این بازداشت با دخالت مسئولان دولتی و شخص احمدی نژاد نافرجام ماند. ماموران در حین یورش به موسسه ایران با کارکنان این موسسه درگیر شدند و در این میان حدود 40 نفر دستگیر شدند.

به گزارش "دیگربان" دو وبلاگ‌نویس اصولگرا، نیرو‌های دادستانی مهاجم به موسسه ایران را "اراذل و اوباش" خوانده و نوشته‌اند بازداشتی‌های این موسسه با بد‌ترین فحاشی در بازداشتگاه مواجه شده‌اند.

حسن روزی‌طلب٬ خبرنگار سابق روزنامه ایران در واکنش به این درگیری‌های خشونت‌بار در موسسه ایران در وبلاگ خود نوشته است: "حمله یادآور حمله اراذل و اوباش به روزنامه‌ها در دوران مصدق است."

روزی‌طلب حمله نیرو‌های دادستانی به موسسه ایران و شلیک گاز اشک‌آور را همانند "فاجعه کوی دانشگاه تهران" دانسته است.

در جریان اعتراض ها به نتایج انتخابات ریاست جمهور دو سال گذشته ایران، نیروهای امنیتی به کوی دانشگاه تهران حمله کردند. تصاویری که از این حمله منتشر شد نشان از ضرب و شتم شدید دانشجویان و شکنجه آن ها دارد. همچنین دانشجویان دستگیر شده از ضرب و شتم شدیدشان در زیرزمین وزارت کشور سخن گفته اند.

روزی طلب نوشته است که نیرو‌های دادستانی با پرتاب گاز اشک‌آور در ساختمان روزنامه ایران اقدام به ضرب و جرح و فحاشی به پسران و دختران شاغل در این موسسه کردند.

وبلاگ اصولگرای "گزارش اقلیت" هم در گزارشی از حوادث موسسه ایران نوشته که 39 تن از بازداشت‌شدگان این موسسه از "نیروهای حزب‌اللهی فعال در درگیری‌های فتنه 88 بوده‌اند."

اصولگرایان حاکم بر ایران به اعتراض های پس از انتخابات ریاست جمهوری "فتنه" می گویند.

این وبلاگ در ادامه افزوده در بازداشتگاه بد‌ترین فحاشی‌ها به بازداشت‌شدگان و محمود احمدی‌نژاد شده، به طوری که یکی از ماموران همه این کارکنان را "نوچه‌های مشایی و بقایی" نامیده است.

وبلاگ "گزارش اقلیت" در ادامه گزارش خود نوشته که ماموران در بازداشتگاه خطاب به این کارکنان گفته‌اند: "به زودی محمود احمدی‌نژاد را با چشمان بسته به بازداشتگاه مذکور خواهند آورد."

از چند ماه پیش با اختلاف نظر آیت الله خامنه ای با محمود احمدی نژاد بر سر حضور حیدر مصلحی در راس وزارت اطلاعات، اختلاف ها میان اصولگرایان حاکم بر ایران شدت گرفته است. شماری از نزدیکان احمدی نژاد در ماه های اخیر به اتهام های مختلف که عمدتا مالی است دستگیر شده اند.