عاجل

البث المباشر

حزب الله لبنان برای دفاع از یک پایگاه ایرانی وارد سوریه شد

منبع مطلع به العربیه

یک منبع آگاه در سپاه پاسداران روز یکشنبه 22-1-2012 در گفت و گو با " العربیه " اعلام کرد حزب الله لبنان برای حمایت از یک پایگاه نظامی متعلق به سپاه ایران وارد شهرک " مضایا " در سوریه شده است.

این مقام سپاه که نخواست نامش فاش شود دلیل اقدام حزب الله را حمايت از پایگاه ایرانی از حمله تروریست ها در سوریه ذکر کرد و افزود : " حزب الله لبنان در مقابله با این حمله شرکت داشته است."

اين منبع كه به قاسم سليمانی فرمانده سپاه قدس نزدیک است همچنین گفت حاج محمد فرد نماینده سلیمانی در دیدار از سوریه از حزب الله خواست با ارسال نیرو به شهرک مضایا در " الزبدانی " از پایگاه ایرانی محافظت کند.

بر اساس اين گزارش فقط مشاوران نظامی صالح در این پایگاه مستقر هستند که برای حمایت از رژیم سوریه به نیروهای امنیتی این کشور مشاوره می دهند.

منبع آگاه در سپاه پاسداران گفت : " ایران نیروهای سوری را آموزش نمی دهد. آنها به این کار نیاز ندارند. آنها می توانند از کشور خود دفاع کنند. ما با هماهنگی روسیه و چین تنها در سطح مشاوره امنیتی با رژیم سوریه همکاری می کنیم."

این مقام سپاه به نقل از سلیمانی درباره دخالت خارجی در سوریه گفت : " روسیه تعهد کرده است ناوهواپیما بر و کشتی های نظامی خود را به سواحل سوریه برای حمایت از رژیم این کشور بفرستد."

وی تاکید کرد :" غربی ها به خوبی می دانند که دخالت نظامی در سوریه غیر ممکن است و ما اجازه چنین اقدامی را به آنها نخواهیم داد."

منبع ياد شده نیز گفت :" احتمال ورود اسرائیل به سوریه وجود دارد و ما اطلاعاتی در دست داریم که نشان می دهد رژیم صهیونیستی در صدد تشکیل ائتلاف ضد شیعی است بنا بر این از سید حسن نصرالله خواستیم با اخوان المسلمین سوریه به گفت و گو بنشیند."

او تاکید کرد : "اسرائیل در دو ماه آینده دست به اقدام مهمی خواهد زد."

عضو سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت :" ما و یا حزب الله هرگز در سوریه به اقدام نظامی روی نخواهیم آورد."