عاجل

البث المباشر

تعداد ربوده شدگان ایرانی در سوریه به 30 تن رسید

آنها متهم به همکاری با رژیم اسد شده اند

در پی متهم کردن جمهوری اسلامی ایران به حمایت از رژیم بشار اسد از سوی مخالفان دولت سوریه و پس از به اسارت گرفتن تعدادی از افراد در شهر حمص توسط ارتش آزاد سوریه که گفته شده اعضای سپاه پاسداران ایران هستند، اینک امنیت ایرانیانی که به سوریه سفر می کنند به خطر افتاده وتعداد بیشتری در چند روز گذشته ربوده شدند.

به گزارش العربیه شورای نظامی مخالفان در ادلب روز جمعه 3-2-2012 اعلام کرد 6 تن دیگر را که گفته شده از اعضای سپاه پاسداران هستند و برای کمک به سرکوب مردم سوریه اعزام شده اند دستگیر کرده است .

پیشتر ارتش آزاد سوریه در اطلاعیه ای اعلام کرده بود که آماده است 11 ایرانی دستگیر شده در شهر حمص را با ژنرال حسین هرموش مبادله کند.

ژنرال حسین هرموش در روزهای اولیه اعتراضات مردم سوریه به صف مخالفان پیوست و به همراه تعدادی از افسران جدا شده از رژیم اسد، ارتش آزاد سوریه را تاسیس کرد، اما پس از مدتی توسط عناصر اطلاعاتی سوریه از ترکیه ربوده و به سوریه برگردانده شد.

از سوی دیگر بر اساس برخی گزارش ها با افزایش تعداد ربوده شدگان ایرانی نيروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران، سفر زمينی اتباع اين کشور به سوريه را ممنوع اعلام کرد.