.
.
.
.

بان کی مون: در سوریه به کودکان پیش از کشته شدن تجاوز می شود

قطع روابط اتحادیه اروپا روابط با رژیم اسد

نشر في:

بان کی مون دبیر کل سازمان ملل متحد روز پنجشنبه 16-2-2012 اعلام کرد رژیم بشار اسد مرتکب جنایات ضد بشری علیه مردم سوریه شده است.

به گزارش العربیه بان کی مون با اشاره به گلوله باران شدید مناطق مسکونی توسط ارتش سوریه گفت:" در سوریه مناطق مسکونی گلوله باران می شود، بیمارستانها به شکنجه گاه تبدیل شده و کودکانی که سن آنها کمتراز 10 سال است مورد تجاوز قرار می گیرند و سپس کشته می شوند."

درهمین حال اعضای اتحادیه اروپا روز پنجشنبه با اکثریت آراء به ایجاد گذرگاه امن برای مخالفان در سوریه رای مثبت دادند.

اتحادیه اروپا با تاکید بر قطع کامل روابط دیپلماتیک با رژیم اسد و فرا خواندن سفیران خود از دمشق، اعلام کرد از کنفرانسی که قرار است در24 فوریه از سوی کشورهای دوست مردم سوریه برای پشتیبانی و حمایت سیاسی و نظامی از مخالفان بشار اسد در تونس برگزار شود به شدت حمایت می کند.

حمایت ایران و روسیه از رژیم اسد

درحالی که اغلب کشورهای عربی و غربی در سازمان ملل تلاش دارند، رژیم اسد را به دلیل نقض آشکار حقوق بشر و کشتار بی رویه غیر نظامیان محکوم کنند، روسیه و ایران همچنان از این رژیم حمایت می کنند .

نماینده روسیه در سازمان ملل متحد روز پنجشنبه اعلام کرد چنانچه تغییراتی در پیش نویس قطعنامه سازمان ملل صورت نگیرد این کشور با آن مخالفت خواهد کرد.

از سوی دیگرنماینده فرانسه در سازمان ملل گفته است که مخالفت روسیه با محکومیت رژیم اسد در مجمع عمومی سازمان ملل بر روند این مساله تاثیر منفی نخواهد گذاشت .

از سوی دیگر جمهوری اسلامی ایران نیز بار ديگر حمايت از رژیم بشار اسد را از اولويت های خود بر شمرد .

علی اکبر صالحی، وزير خارجه ایران در ديدار با وزير بهداشت لبنان، گفت:" حمايت از دولت سوريه يکی از اولويت های جمهوری اسلامی ايران است."

وی در مورد تلاش های بين المللی برای محکومیت رژیم اسد، جهت جلوگیری از سرکوب و کشتار مردم گفت:" جمهوری اسلامی مخالف هرگونه مداخله بيگانگان در امور داخلی سوریه است."