عاجل

البث المباشر

جان مک کین آمریکا را به انجام عملیات هوایی علیه ارتش سوریه فرا خواند

با اشاره به گسترش کشتار مردم

جان مکین سناتور جمهوری خواه آمریکا روز سه شنبه 6-3-2012 مقامات این کشور را به انجام عملیات هوایی علیه نیروهای نظامی سوریه فرا خواند .

مک کین که در برابر نمایندگان مجلس سنا سخنرانی می کرد اظهار داشت ، عملیات هوایی علیه نیروهای سوری باید با هدف ایجاد پناهگاهی امن برای مردم به ویژه در شمال سوریه ، باشد.

وی افزود :" فراهم کردن کمک های تسلیحاتی برای ارتش آزاد سوریه امری ضروری است اما شاید به تنهایی برای توقف خونریزی در این کشور کافی نباشد."

عضو حزب جمهوری خواه آمریکا در این زمینه گفت :" بنا به درخواست شورای ملی سوریه ، ارتش آزاد این کشور و شوراهای هماهنگی انقلاب که خواستار دخالت نظامی در سوریه هستند ، امریکا لازم است آغازگر اقدام بین المللی برای تحقق این خواسته باشد."

مک کین اولین مقام آمریکایی است که از آغاز اعتراضات در سوریه از حمله هوایی علیه نیروهای نظامی بشار اسد سخن به میان می آورد.

براساس آخرین آمار ، شمار قربانیان اعتراضات ضد دولتی که به دست نیروهای نظامی و امنیتی هوادار بشار اسد کشته شده اند تاکنون به بیش از 7600 نفر رسیده است .

رقیب انتخاباتی اوباما در انتخابات سال 2008 همچنین گفت: " زمان آن فرا رسیده است که رژیم اسد در انزوای دیپلماتیک و اقتصادی قرار گیرد و در این راه لازم است با هم پیمانان خود به منظور حمایت از مخالفان رژیم سوریه همکاری کنیم."

وی در توضیح چگونگی کمک به مخالفان سوری گفت :" آنچه مخالفان سوری هم اکنون به آن نیاز ویژه دارند ، رهایی از فشار تانک ها و توپخانه ارتش سوریه است."

گفتنی است که مک کین یکی از برجسته ترین طرفداران اقدام نظامی ایالات متحده امریکا در لیبی در سال 2011 برای کمک به انقلابیون این کشور بود.