عاجل

البث المباشر

نیروهای رژیم سوریه دهها نفر را در ادلب تیرباران کردند

یک روز پس از قتل عام کودکان و زنان در حمص

منابع مخالفان در سوریه اعلام کردند رژیم سوریه برای دومین روز متوالی بار دیگر دست به قتل عام تعدادی از مردم در شهر ادلب زد.

بر اساس گزارش شورای مردمی انقلاب سوریه نیروهای ارتش رژیم روز سه شنبه 55 تن از مردم را در مناطق مختلف این شهر به قتل رساندند.

40 تن از این افراد در کنار مسجد بلال تیرباران شدند و 15 نفر دیگر نیز در گلوله باران چند منطقه دیگر در ادلب کشته شدند.

نیروهای رژیم همچنین به منازل چند تن از فعالان یورش بردند و اقدام به سرقت اموال آنان زدند و چندی منزل را به آتش کشیدند.

از سوی دیگر پس از قتل عام دهها تن از کودکان و زنان در محله " کرم الزیتون " در حمص دهها تن از خانواده ها از این شهر به مکان های دیگر مهاجرت کردند.

کمیته محلی انقلاب سوریه اعلام کرد تعداد زیادی از مردم محله های " عشیره " ، " باب السباع " و " کرم الزیتون " به مناطق دیگر مهاجرت کردند.

شاهدان عینی نیز اعلام کردند دهها تانک در حومه دشمق مستقر شدند و نیروهای نظام در پایتخت اقدام به بازداشت گسترده مخالفان و یورش به منازل مردم کردند.

شورای فرماندهی انقلاب نیز اعلام کرد عناصر ارتش آزاد یک ایستگاه بازرسی در مقابل اداره امنیت سیاسی در دمشق را به وسیله نارنجک دستی هدف قرار دادند.


از سوی دیگر ملک عبدالله بن عبدالعزیز پادشاه سعودی در دیدار با همتای اردنی خود تحولات سوریه را در ریاض بررسی کرد.

بر اساس گزارش دیوان پادشاهی اردن در این دیدار راه های برون رفت از بحران سوریه در چارچوب عربی بررسی شد . رهبران سعودی و اردن همچنین خشونت های جاری در سوریه و کشتار مردم را محکوم کردند.

از سوی دیگر کمیته تحقیق بین المللی اعلام کرد لیستی از افراد متهم به دست داشتن در کشتار گسترده مردم را به کمیساریای عالی شورای حقوق بشر ارسال کرده است.

این کمیته در کنفرانس بین المللی ژنو تاکید کرد سوریه رو به جنگ داخلی می برد و همه مردم از ادامه کشمکش نگران هستند.