عاجل

البث المباشر

حمله امام جمعه تهران به رفسنجانى و پادشاهى سعودى و دفاعش از اسد

"فقط رهبری در مورد رابطه با آمریکا صحبت کند"

احمد خاتمى امام جمعه ى موقت تهران امروز جمعه 6-4-2012 در خطبه هاى خود بدون ذکر نام هاشمى رفسنجانى که اخيراً به عقلانى بودن رابطه با امريکا اشاره کرده است، حمله کرد و گفت: هیچ کس در جایگاهی نیست که بخواهد از مذاکره با آمریکا در کشور صحبت کند و این جایگاه فقط در اختیار مقام معظم رهبری است و جز وی شخص دیگری نمی‌تواند کاری بکند.

او اظهار داشت: سخن مذاکره با آمریکا ساده لوحی بیش نیست و مذاکره این نیست که ما با یکدیگر صحبت کنیم، بلکه مذاکره یعنی دادو ستد و انقلاب اسلامی چه چیزی دارد که بخواهد با آمریکا داد و ستد داشته باشد و در مقابله چه چیز را می‌تواند از امریکا بگیرد.

احمد خاتمی در ادامه در باره ى حجاب گفت: حجاب و عفاف از معروفات و شکستن آن از منکرهای مسجل و مسلم است.

امام جمعه ى موقت تهران خاطرنشان ساخت: در زمینه ى حجاب، خانواده‌های شهدا شکایت‌هایی نزد علما دین کرده‌اند و ما در مسله حجاب شاهد هستیم که برخی از خانم‌های عمره گذار در عمره نیز به مسئله حجاب اهمیت نمی‌دهند و آبروی ایران و شیعه را در جمع مسلمانان برده‌اند.

وى همچنين گفت: سینماى امروز ایران وضعیت خوبی ندارد. او به گزارش خبرگزارى کار ايران "ايلنا" ضمن استناد به نارضايتى برخی از سینما گران ابراز عقيده کرد: ما در کشور اسلامی زندگی می‌کنیم و همه چیز ما باید براساس نظام اسلامی انجام شود.

اين مقام مذهبى – سياسى تلويحاً "سينماگران خاطى" را تهديد به عذاب الهى و شايد خشم بازماندگان شهدا کرد و گفت: فیلم سازان فیلم‌های نامناسب خود را آماده مواجهه با ۲۰۰ هزار شهید کنند.

خاتمى مانع اصلى رابطه با امريکا را اين گونه توصيف کرد: آمریکا به دنبال گرفتن پایبندی ملت ایران به اسلام ناب محمدی است چرا که از این موضوع ناراحت و عصبانی است.

وی در مورد حوادث 13 ماه اخير سوريه گفت: دخالت‌ها در سوریه انتقام گیری از بیداری اسلامی در منطقه است.

امام جمعه موقت تهران همچنين ضمن نسبت دادن اعتراضات مردم سوریه به سعودی و حمایت از رژیم بشار اسد، مدعی شد که کشور سعودى "مامن امنی برای تروریست‌ها" است.


خاتمی در ادامه گفت : "اگر عربستان بخواهد در سوریه دخالت کند آتشی به پا خواهد شد، که اول دامن خود عربستان را خواهد گرفت".


اين سخنران مذهبى _ سياسى، از برگزاری اجلاس کشور‌های عربی در عراق به نيکى ياد کرد و گفت: برگزای چنین اجلاسی موفقیت بزرگ برای عراق محسوب می‌شود، چرا که نشان داد امنیت در عراق به حدی است که این گونه اجلاس‌ها در این کشور برگزار می‌شود.