عاجل

البث المباشر

قبادى، فیلم "فصل کرگدن ها" را به صانع ژاله و فرزاد کمانگر تقديم کرد

با شرکت بازیگرانی مانند بهروز وثوقی، مونیکا بلوچی و آرش لباف

فصل کرگدن ها آخرين ساخته آماده اکران بهمن قبادى، داستان يک شاعر کرد است که از طريق اشعارش به دنبال زنگى گم شده خودش است. "فصل کرگدن" با روايتى شعرگونه ادامه مسير فيلم سازى کارگردان "زمانى براى مستى اسب ها" ست که پس از "گربه هاى ايرانى" اولين فيلم خود را خارج از ايران با محور چهرهاى مطرح ايرانى، اروپايى و ترک، با مضمونى شاعرانه تهيه و کارگردانى کرده است.

در اين فيلم بهروز وثوقى بازيگر مطرح سينماى ايران پس از سال ها دورى برای ایفای نقش جلوى دوربين رفت و در کنار او مونیکا بلوچى، برن ساعت و آرش لباف ایفای نقش کردند. قبادى آخرين ساخته خود را همزمان با تولد صانع ژاله به اين دانشجوى تئاتر که در درگيرى های 25 سال 1389 تهران کشته شد و فرزاد کمانگر شاعر و معلم کرد که به دستور حکومت اعدام شد تقديم کرده است.

طبق گزارش روابط عمومى فيلم "فصل کرگدن ها"، این فیلم از سپتامبر سال 20112 نمايش عمومى اش در اروپا در کشورهايى همچون فرانسه، ايتاليا، آلمان و... شروع مى شود . " wildbunch" از پخش کننده هاى مطرح اروپا پخش جهانى فيلم را به عهده دارد و شرکت BKM پخش کننده فيلم در سينماهاى ترکيه است.

بنا بر این گزارش بهمن قبادى، که خود از کارگردانان کرد است، هم اکنون در آمريکا در حال آماده سازى و نهايى کردن فيلم ديگرى تحت عنوان "به بالا نگاه کن" است. اين فيلم از مجموعه ده گانه هايى است تحت عنوان "خدا و مذهب" که ده کارگردان با ده مذهب گونان در اين مجموعه فيلم سازى کرده اند. در اين مجموعه کارگردانانى نظير امير امیر کاستاریکا، ميرا ناير، گيلرمو آری گا و کارگردانان سرشناس دیگری حضور دارند که بخش مربوط به دین اسلام را در این ده گانه بهمن قبادى فيلم سازى کرده است.