عاجل

البث المباشر

پیام ارتش آزاد سوریه برای خانواده های "اسیران ایرانی"

رژیم اسد مسئول حفظ جان گروگان ها معرفی شد

ارتش آزاد سوریه از خانواده های گروگان های ایرانی خواست بر نظام جمهوری اسلامی ایران فشار وارد سازند تا از پشتیبانی از رژیم اسد خودداری کند.

یکی از اعضای گردان " البراء" که 48 تن از اتباع ایران را در دمشق به گروگان گرفته است در یک پیام تصویری تاکید کرد : " بدون شک رژیم اسد رفتنی است و خانواده های بازداشت شدگان برای حفظ روابط بین دو ملت برادر - ایران و سوریه – بر دولت خویش فشار وارد کنند تا حمایت از اسد را متوقف سازد."

ارتش آزاد سوریه که شاخه نظامی مخالفان رژیم اسد است هفته گذشته 48 تن از اتباع ایرانی که آنها را عضو سپاه پاسدران معرفی کرد، هنگامی که بوسیله اتوبوس در دمشق در حال تردد بودند با هماهنگی راننده اتوبوس به گروگان گرفت.

سپس اعلام شد برخی از بازداشت شدگان از فرماندهان سپاه پاسدران در آذربایجان غربی و چند شهر دیگر هستند و علی اکبر صالحی وزیر خارجه ایران تایید کرد که برخی از بازداشت شدگان "بازنشسته سپاه و ارتش" هستند.

ارتش آزاد در این بیانیه تاکید کرده است رژیم سوریه دو بار تلاش کرد " اسیران ایرانی" را آزاد کند اما با شکست مواجه شد.

این سازمان مسلح مخالف، رژیم اسد را مسئول حفظ جان " اسیران باقی مانده " دانست و تاکید کرد: "رژیم جنایتکار اسد را مسئول کامل حفظ جان اسیران باقی مانده می دانیم و اعلام می کنیم که پناه بردن به زور اشتباهی است که عواقب آن وخیم خواهد بود."

گروگان گیران همچنین تاکید کردند تنها در صورت توقف بمباران ها و گلوله باران شهرها و پایان دادن به محاصره شهرها در مورد آزادسازی " اسیران ایرانی" گفتگو خواهند کرد .

ارتش آزاد اعلام داشت: " سلامت جان اسیران ایرانی مهمتر از سلامت جان مردم ما نیست و در صورت پاسخ ندادن رژیم به خواسته های ما، اعلام می کنیم که دست به اقدام قاطع خواهیم زد."

مخالفان همچنین خطاب به مردم سوریه گفتند: "هر چند که برخی کشورها از پشتیبانی از ما شانه خالی کرده اند اما پیروزی نزدیک است."