عاجل

البث المباشر

انفجار شدید در ساختمان مرکزی ستاد کل ارتش سوریه

نیروهای دولتی دست به اعدام های خیابانی زدند

تلویزیون دولتی سوریه روز یکشنبه 2-9-2012 اعلام کرد انفجار شدیدی در منطقه " ابورمانه" که اغلب ساختمان های امنیتی در آن قرار دارند توسط "تروریست ها" به وقوع پیوست.

مخالفان رژیم سوریه اعلام کرده اند این انفجار ستاد کل ارتش را هدف قرار داده است و چندین کشته و زخمی برجای گذاشت.

تلویزیون سوریه اما اعلام کرده است در این انفجار که بوسیله دو بمب به وقوع پیوست چهار نفر زخمی شدند.

در همین حال کمیته هماهنگی انقلاب سوریه اعلام کرد بار دیگر نیروهای امنیتی و لباس شخصی های هوادار رژیم بشار اسد، در شهرهای مختلف دست به کشتار دسته جمعی زدند.

بر اساس این گزارش نیروهای امنیتی پس از بازداشت دهها تن از تظاهرکنندگان مخالف در روزهای جمعه و شنبه شب اقدام به اعدام خیابانی آنها کردند.

به گزارش العربیه به نقل از منابع مطلع مخالفان این اعدام ها بیشتر در محله القدم ، کفر بطنا و داریا در دمشق و حومه آن بدون محاکمه در خیابان ها انجام گرفت.

در گزارش کمیته هماهنگی انقلاب سوریه آمده است که رژیم اسد طی 48 ساعت گذشته مناطق خارج از کنترل خود را به صورت "وحشیانه ای" از زمین و هوا مورد هجوم قرار داده است.

بر اساس این گزارش استان حمص و شهر حلب طی 24 ساعت گذشته به شکل گسترده بوسیله توپخانه و خمپاره اندازها گلوله باران شدند و جنگنده های رژیم نیز این مناطق را بمباران کردند.

طبق آمار سازمان های حقوق بشری سوریه ماه آگوست گذشته خونبارترین ماه از آغاز اعتراض ها در سوریه بوده است.
در این ماه تنها 1606 تن از مخالفان توسط نیروهای رژیم کشته شدند.

سازمان حقوق بشر سوریه اعلام کرد تعداد قربانیان روز شنبه تا بامداد یکشنبه به 172 تن رسیده است.

بکارگیری اسلحه جدید تو سط رژیم اسد علیه مناطق مخالفان

روزنامه بریتانیایی "تلگراف" روز شنبه طی گزارشی نوشت ارتش اسد اسلحه بسیار خطرناک جدیدی راعلیه مناطق تحت کنترل ارتش آزاد بکار می گیرد.

این روزنامه در گزارش خود می نویسد " ارتش اسد با استفاده از اسلحه غیر استاندارد و ساخت محلی اقدام به بمباران مناطق تحت کنترل مخالفان کرده است.

بر اساس این منبع نیروی هوایی سوریه با قرار دادن چندین بمب در بشکه های فلزی پر از مواد آتش زا آنها را بوسیله هلیکوپتر بر مناطق خارج از کنترل خود پرتاب می کند. این نوع بمب ها به شدت منفجر می شوند و به هزاران ترکش تبدیل می شوند.

جمعه احمد یکی از روزنامه نگاران مخالف اسددر مصاحبه با العربیه گفت: "تعداد قربانیانی که با اسلحه سنگین و بمب باران هوایی رژیم اسد تاکنون کشته شدند از آمار همه قربانیان جنگهای کشورهای عربی و اسرائیل بالاتر است."

او افزود:" جنایت هایی که این رژیم در حق کودکان و زنان بوسیله لباس شخصی هایش مرتکب شد در همه جنگهای اسرائیل و اعراب حتی 10% آن صورت نگرفت و تمام انبارهای اسلحه ای که رژیم اسد پدر و پسر طی 40 سال نگهداری کرده بودند علیه مردم سوریه بکار گرفته شد".

مخالفان و سازمان های حقوق بشری سوریه می گویند تعداد قربانیان اعتراضاتی که در این کشور تاکنون کشته شدند به بیش از 20 هزار تن رسیده است.