عاجل

البث المباشر

ارتش آزاد سوریه حلقه محاصره دمشق را تنگ تر کرد

پس از کنترل کامل شهر حلب

ارتش آزاد سوریه پس از کنترل کامل حلب دومین شهر برزگ و استراتژیک این کشور و کنترل کامل راه های ارتباطی این شهر با استان رقة، حلقه محاصره دمشق پایتخت این کشور را تنگ تر کرد.

به گزارش تلویزیون العربیه به نقل از منابع مخالفان ارتش آزاد سوریه روز چهارشنبه 28-11-2012 اعلام کرد پس از درگیری شدید توانست پل استراتژیک جاده حلب با استان رقه را به کنترل خود در آورد.

در همین حال وزیر اطلاع رسانی سوریه با اشاره به درگیری ها در سوریه گفت:" رویارویی با مخالفان به مرحله "دشوارتر ، پیچیده تر و باخشونت بیشتری" رسیده است".

ارتش آزاد سوریه برای اولین بار به یک پایگاه مهم نظامی برای نیروهای رژیم واقع در میدان شمدین در کوی رکن الدین در مرکز دمشق، حمله کرده است.

به گزارش کمیته هماهنگی انقلاب سوریه ، شب گذشته و امروز ده منطقه در دمشق شاهد درگیری شدیدی میان ارتش آزاد سوریه و نیروهای اسد بود.

بر اساس این گزارش ارتش آزاد شب گذشته پایگاه های نظامی ارتش اسد در مناطق مختلف دمشق از جمله خیابان بغداد ، منطقه 29 ایار ، جسر الابیض، ابو رمانه، الروضه، برامکه، ملتحق و خیابان الثلاثین دست به حمله علیه مواضع مخالفان زد.

در همین حال رامی عبدالرحمن رئیس دیده بان حقوق بشر سوریه در گفت وگو با العربیه ضمن اشاره به پیروزی ارتش آزاد در کنترل شهر حلب و مهمترین پل ارتباطی این شهر به استان رقه گفت:" رژیم اسد طی چهار ماه تمام تلاش خود را برای بازپس گیری شهر حلب به کار بست اما این تلاش ها با شکست مواجه شد".

وی افزود:" ارتش اسد پیش از آزادسازی شهر حلب از طریق معره النعمان و شهر حلب به نیروهای سرکوبگرش در مناطق دیگر کمک می رساند اما اکنون این دو منطقه کاملا آزاد شده و ارتش آزاد حلقه محاصره شهر دمشق را تنگ تر کرده است".